Nasza winnica - Winnica Rodzinna Cwielong - Olszewski
Winnica Rodzinna Cwielong-Olszewski prowadzona jest przez miłośników wina. Produkcja wina to nasza pasja. Odwiedź naszą stronę i dowiedz się więcej!
140
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-140,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,columns-3,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.3,vc_responsive
 

Nasza winnica

Winnica Rodzinna J&MC Marcin Cwielong

KIM JESTEŚMY

Winnica Rodzinna Cwielong-Olszewski prowadzona jest przez miłośników wina. Winnica, jak sama nazwa wskazuje jest prowadzona przez rodzinę Cwielong i rodzinę Olszewski. 

Idea założenia winnicy powstała po kliku lampkach wina 😉 Wtedy Marcin Cwielong i Teodor Olszewski podjęli decyzje o założeniu wspólnie Rodzinnej Winnice Cwielong – Olszewski oraz remont pomieszczeń na potrzeby przetwórstwa czyli winiarni.

 

Winnica powstała z pomysłu stworzenia czegoś unikatowego a zarazem przyjemnego – plan był taki: jak nie wyjdzie to wypijemy sami… 😉

 

Na początku  traktowana była hobbistycznie, a od maja 2017 roku po uzyskaniu wszelkich formalności mogliśmy sprzedawać wino. Obecnie sprzedajmy na miejscu oraz w licznych restauracjach i sklepach na terenie całej Polski.

NASZA HISTORIA

Winnica powstała w 2013 roku na dwóch parcelach w województwie opolskim, w powiecie Strzeleckim, w gminie Ujazd jedna w Balcarzowicach druga w Grzeboszowicach. Winnica rodzinna Cwielong – Olszewski położona jest na południowo zachodnim stoku. Wielkość winnicy był około 1 hektar. W 2020 roku dosadziliśmy kolejną winnicę między miejscowościami Grzeboszowica a Sieroniowice i łącznie nasze winnice mają już ok. 2,5 Hektara. Co wiąże się z olbrzymią przyjemną pracą.

W naszej winnicy są takie szczepy winogron jak:

wino białe: Riesling, Muscat, Solaris, Chardonee, Traminer

 

wino czerwone: Pinot noir, Regent i Rondo

Z powyższych szczepów produkujemy wina szczepowa, jak również od tego roku 2020 produkujemy Cuve, czyli słynne na świcie wydobycie z danego szczepu najlepszych walorów i połączenie z szczepem innym aby uzyskać kwintesencje wspaniałego wina.

 

W 2020 roku planowana oprócz dosadzenia jest budowa winiarni usytuowanej w gruncie, oraz możliwości noclegu dla naszych gości.

 

Cieszy nas to, że naszą winnicę odwiedza coraz to większe grono osób a nasza winnica staje się rozpoznawana na rynku win Polskich a również Europejskich. Przyczyniło się do tego wygrana w 2019 roku, wina w kategorii win różowych z winem RONDOROSSE jako Champion, i zarazem najlepsze wino w Europie w kategorii win różowych Konkurs Galicja Vitis 2019.  W 2018 roku udało nam się zdobyć szóstą lokalizację w Europie i zarazem pierwsze miejsce z winem białym muscato.

 

Przed podjęciem uprawy winorośli zwiedziliśmy winnice w Niemczech, Austrii, Czechach i na Węgrzech gdzie dopytywaliśmy doświadczonych winiarzy jak zrobić dobre wino. Ukończyliśmy również Enologie, na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie gdzie nabyliśmy wiedzy o uprawie, produkcji i degustacji win.

 

Ale to wszystko nie było by możliwe bez pomocy naszej całej rodziny, jak również sąsiadów oraz osób, które nam dopingują i pomagają w pracy. To dzięki ich zaangażowaniu i bezinteresownej pracy udaje nam się w Gminie Ujazd pod Strzelcami Opolskimi miejscowości Balcarzowice uzyskać wina, które są uznawane w Polsce jak i Europie.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Planujemy rozwijać naszą winnicę.

Na przyszłość, chcemy rozwijać nasze umiejętności winiarskie, dokończyć budowę winiarni i wprowadzić na rynek wino musujące, typu Champan.

Degustacja i sprzedaż

Odwiedź nas na