Międzynarodowy konkurs win GALICJA VITIS 2017 - Winnica Rodzinna Cwielong - Olszewski
Nasza Winnica wzięła udział w międzynarodowym konkursie win GALICJA VITIS 2017. Czytaj więcej.
222
post-template-default,single,single-post,postid-222,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,columns-3,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.3,vc_responsive
 

Międzynarodowy konkurs win GALICJA VITIS 2017

Międzynarodowy konkurs win GALICJA VITIS 2017

W tym roku nasza winnica wzięła udział w międzynarodowym konkursie win GALICJA VITIS 2017.

Na początku nie chcieliśmy w ogóle wysyłać naszego wina na tak poważny międzynarodowy konkurs. Chcieliśmy zacząć od startowania w konkursie regionalnym. Po długich rozmowach w gronie rodzinny, ustaliliśmy, że w końcu nie mamy nic do stracenia i w ostatni dzień z żoną za piętnaście dwunasta dosłownie 23:46 wysłaliśmy zgłoszenie a następnego dnia z rana zapakowaliśmy wino i wysłaliśmy na konkurs.

Każdy po cichu myślał, że jakbyśmy byli w pierwszej dziesiątce wśród polskich win i pierwszej 50 wśród win Europejskich to będzie niebagatelny sukces – jakaś mała nadzieja była.

Jak sprawdziłem wyniki na stronie internetowej to na początku nie dowierzałem i byłem pewny, że mi koledzy zrobili jakiś żart…. więc wysłałem do rodziny tą wiadomość z prośbą o faktyczne sprawdzenie. No i potwierdziło się

W rankingu zajęliśmy pierwsze miejsce dla wina Muscatto wytrawnego białego w Polsce i  6 na skalę Europejską.

– Trud się opłacił –

– Zgłosiliśmy nasze wina do konkursu, w którym 444 wina z 13 krajów oceniało 25 jurorów – doświadczonych degustatorów i enologów (winoznawców) ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Gruzji i Polski.

Warto dodać, że był to międzynarodowy konkurs, w którym brały udział wybitni degustatorzy.

Tags:
,