Winnica Rodzinna Cwielong -Olszewski | Nasza winnica
140
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-140,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,columns-3,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Nasza winnica

Winnica Rodzinna J&MC Marcin Cwielong

KIM JESTEŚMY

Winnica Rodzinna Cwielong-Olszewski prowadzona jest przez miłośników wina. Winnica, jak sama nazwa wskazuje jest prowadzona przez rodzinę Cwielong i rodzinę Olszewski. 

Winnica powstała z pomysłu stworzenia czegoś unikatowego a zarazem przyjemnego–plan był taki: jak nie wyjdzie to wypijemy sami 😉

Na początku  traktowana była hobbistycznie, a od maja 2017 roku po uzyskaniu wszelkich formalności możemy sprzedawać nasze wino.

NASZA HISTORIA

Winnica powstała w 2013 roku na dwóch parcelach w województwie opolskim, w powiecie Strzeleckim, w gminie Ujazd. Winnica rodzinna Cwielong – Olszewski położona jest na południowo zachodnim stoku. Wielkość winnicy to około 1 hektar.

W naszej winnicy są takie szczepy winogron jak:

wino białe: Riesling, Muscat i Solaris

wino czerwone: Pinot noir, Regent i Rondo

Prowadzenie winnicy to dla nas niezwykła pasja, niestety czasami stają na drodze urzędnicy, którzy próbują udowodnić swoje racje. Nie mówiąc już o ciągłych kontrolach, jakie nas napotykały na drodze.  Żeby założyć winnicę i ją zalegalizować potrzebowaliśmy ponad półtorej roku papierologii i ciągłych wniosków odbiorów i kontroli różnych urzędów… Nie dziwi więc fakt, że w Polsce jest zarejestrowanych zaledwie kilkaset winnic. W województwie opolskim są tylko dwie winnice, szkoda, bo to na pewno jest wielkim walorem dla regionu.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Planujemy rozwijać naszą winnicę.

W przyszłości mamy zamiar powiększyć trochę winnicę  – niestety ze względu na ograniczony czas (praca zawodowa) nie będzie to zbyt wiele. Chcemy również wybudować pomieszczenie, w którym będziemy wytwarzać nasze wino. W obecnym pomieszczeniu z trudem się już mieścimy.

Degustacja i sprzedaż

Odwiedź nas na